۱۰ نکته برای طراحی پوستر تبلیغاتی

۱۰ نکته برای طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر یکی از جذاب ترین راه ها برای بیان یک پیغام است. همه طراحان گرافیک تا به الان حتما یکبار پوستر یا برگه آگهی چه برای خودشان چه برای مشتریانشان طراحی کرده اند.

طراحی پوستر با یک قالب مشخص شروع می شود. سایز پوستر های معمول از ۸.۵ در ۱۱ اینچ ( یا A4)، ۱۱در ۱۷ اینچ و ۲۲ در ۳۴ اینچ هستند. سایز های بزرگتر آن معمولا ۲۴ در ۳۶ اینچ هستند. پوسترها می توانند بصورت افقی یا عمودی طراحی شوند،  اما بیشتر بصورت عمودی طراحی می شوند. امروز ما به ۱۰ راهنمایی کاربردی  از زبان کری کازینز،  یکی از طراحان و نویسندگان مجله Dessign Shack، برای بهتر کردن طراحی پوستر نگاهی می اندازیم.

کاری کنید تا از مسافت طولانی هم براحتی خوانده شود.

طراحی پوستر

طراحی پوستر

اولویت یک پوستر اینست که بطور کلی یک اتفاق و رویداد را برای دیگران  نمایش دهد. پس اطلاعات مهم درون این پوستر باید کاملا قابل خوانش از راه دور باشد تا مردم را به خود جذب کند . برای متن درون پوستر از سلسله مراتب استفاده کنید.

هنگامی که بحث طراحی پوستر می شود شما باید به سه لایه از انواع متن ها دقت کنید.

 عنوان : عنوان بزرگترین و اصلی ترین المان متن در طراحی پوستر است. می تواند با المان های هنری ترکیب شود و یا خودش تبدیل به یک المان هنری شود. یک فونت قابل خواندن که جالب باشد و توجه دیگران را جلب کند، انتخاب کنید.

جزئیات : چی، کی و کجا؟ در سطح دوم پوستر باید جواب این سوال را داد. چه اطلاعاتی یک فرد نیاز دارد که بداند ؟ پوستر شما چه چیزی از آنها می خواهد؟ اطلاعات را بصورت مختصر بیان کنید. برای اندازه آنها دو گزینه وجود دارد- اندازه آن را به اندازه نصف عنوان قرار دهید تا مراتب آن کاملا مشخص باشد یا همچنان از اندازه های بزرگتر استفاده کنید و از روش های دیگر برای مشخص شدن تفاوت ها بکار ببرید.(انتخاب این روش اغلب وابسته به المان های دیگر و اهمیت متون ثانویه دارد. )

نوشته های ریز زیر پوستر: این بخش کاملا خودش را توضیح می دهد. بخوبی در پوسترهایی که فیلم ها را معرفی می کنند دیده می شود، حاوی هر اطلاعاتی که افراد فکر می کنند نیاز است به پوستر اضافه شود،  است. برای آنها از سایز های کوچک استفاده کنید و از مسیر بقیه قسمت های طراحی دور نگهشان دارید.

کنتراست را بالا ببرید.

طراحی پوستر

طراحی پوستر

شما تنها یک نگاه برای جذب کردن توجه دیگران به پوستر خودتان دارید. کنتراست بالا بین المان ها می تواند برای اینکار به شما کمک کند. استفاده از مجموعه رنگ های یکنواخت و کمرنگ دوری کنید و به رنگ های شاد و پررنگ بهای بیشتری بدهید. طراحی پوستر این شانس را به شما می دهد تا بتوانید از متون درشت تر و رنگ های تندی که برای پروژه های دیگر نامتعارف بنظر می رسند استفاده کنید. و با آنها تجربه کسب کنید.

در مورد یک پس زمینه رنگی هم فکر کنید. اکثر اوقات طراحان پوستر تنها با پس زمینه های سفید شروع می کنند. منتها اگر چاپگرتان به شما اجازه می دهد، از رنگ های تند که کل صفحه را پوشانده است در پوسترتان استفاده کنید تا در مقابل مابقی قابل ایستادگی باشد.

اندازه و موقعیت را در نظر بگیرید.

توجه به اینکه پوستر در کجا قرار می گیرد اهمیت فراوانی دارد. این مساله بر چند چیز تاثیر می گذارد،  از جمله اندازه پوستر و نسبت ابعاد ، میزان درهم برهمی اطراف پوستر و آیا اینکه وقتی مردم پوستر را می بینند از انتخاب لذت می برند؟

اینکه پوستر و طراحی آن در کجا قرار است مسیر خود را ادامه دهد به شما کمک می کند تا انتخاب های بهتری برای ایجاد کردن آنها داشته باشید. نه تنها کنتراست بصری اهمیت بالایی در طراحی شما دارد ، بلکه بسیار مهم است که فاکتور های خارجی را نیز برای این طراحی در نظر بگیرید. اینگونه به آن فکر کنید: اگر پوستر قرار است بر روی دیواری سبز رنگ نصب شود شما احتمالا ترجیح خواهید داد تا از رنگ های متضاد آن برای طراحی استفاده کنید تا پوستر با محیط ترکیب نشود.

یک سایز کوچک از ان را طراحی کنید.

طراحی پوستر

طراحی پوستر

درحالیکه طراحی پوستر در درجه اول یک پروژه چاپ است،  ابتدا یک ورژن کوچک آن را که میتوان در جاهای دیگر از آن ها استفاده کرد،  تهیه کنید. یکی از اصول اولیه ی بازاریابی را بخاطر بیاورید – یم شخص باید ۲۰ بار در معرض چیزی قرار بگیرد تا آن را بخطر بسپارد. ورژن های متعددی از پوستر می تواند به شما برای رسیدن به این هدف کمک کند.

  • یک سایز کوچک آن را که بتوان در صفحات اجتماعی استفاده کرد، آماده کنید.
  • یک ورژن از آن در اندازه یک برگه یا یک کارت طراحی کنید تا دست به دست شود.
  • ورژن پوستر برای قرار دادن آن در وب سایت را فراموش نکنید.
  • و یک ورژن را برای ارسال با ایمیل نیز آماده کنید.

از یک تصویر بزرگ استفاده کنید.

طراحی پوستر

طراحی پوستر

چه شما یک عکس،  یک تصویر یا متن را انتخاب کنید ، یک عکس غالب اهمیت بالایی دارد. و این عکس مانند متن باید قابل دیدن از فاصله دور باشد.

وقتی که پوستری را طراحی می کنید خوب در مورد– یک تصویر بسته از چهره یا المان ، تصویر سازی از یک موضوع، یک صحنه مشترک با یک نقطه کانونی ،  تایپوگرافی نوظهور،  آن فکر کنید. هنگامی که شما تصویر مورد نیاز را انتخاب کردید در مورد المان هایی که لایه سازی می شود نیز دقت بخرج دهید. نوشته ها و عکس ها باید باهم کنتراست داشته باشند تا بطور مستقل بتوان آن ها  را دید و خواند.

از فضای زیاد در طراحی پوستر استفاده کنید.

طراحی پوستر

طراحی پوستر

در طراحی پوستر بهتر است از فاصله گذاری های اغراق شده بین المان ها استفاده کنید. در ابتدا بنظرتان این کار بیشتر خنده دارد بنظر می رسد ولی حقیقت این است که فاصله زیاد بین المان ها باعث بالا رفتن اثر دیده شدن المان ها می شود و میزان خوانده شدن را در فاصله طولانی بهتر میکند.

تعدادی از مکان هایی که وجود فاصله باید در آنها رعایت شود:

  • بین هر کلمه . فاصله تنگ بین کلمات باعث مات شدن نوشته ها در فاصله زیاد می شود.
  • بین خطوط نوشته ها
  • در حدود داخلی حاشیه های پوستر
  • بین المان ها از انواع محتلف مانند عکس ها و متون
  • اطراف مهمترین المان طراحی . چه چیزی را می خواهید مردم اول از همه ببینند.

استفاده از Call to Action

طراحی پوستر

طراحی پوستر

هدف از هر پوستری این است که به مردم چیزی را ارائه دهد. بیشتر آنها افراد را به کاری دعوت می کنند،  مانند یک کنسرت یا فیلم یا دیگر رویدادها. در این حالت استفاده از روش Call To Action یا عنوان کردن اطلاعات تماس ضروری است. به آن درست مانند زمانی که یک Call for Action برای سایت طراحی می کنید ، فکر کنید و حالا بالاترین میزان اهمیت را در طراحی این پوستر به آن بدهید.

تفاوت آن با طراحی در وب سایت اینست که در طراحی پوستر استفاده از این روش آسان نیست. (در طراحی سایت ” عضو شوید” یا ” ایمیل بزنید” از نوع Call for actions ها در طراحی سایت است ولی نمی توان از آنها در پوستر استفاده کرد. Call of Action اغلب اطلاعات تماس یا مکان یک رویداد بر روی پوستر است. وقتی شما بفهمید که کاربران با دیدن این پوستر باید چکار کنند ، سپس شما بخوبی می فهمید چگونه از Call of Action استفاده کنید. ( بعضی از طراحان دوست دارند تا از کد QR استفاده کنند تا کاربران را برای گرفتن اطلاعات تشویق کنند؛ تنها زمانی از این روش استفاده کنید اگر در بازار کار شما معمول است.)

در طراحی پوستر تبلیغاتی با تایپوگرافی تمرکز ایجاد کنید.

طراحی پوستر

طراحی پوستر

طراحی پوستر یکی از موقعیت هایی است که شما می توانید جسارت بخرج بدهید و از تایپوگرافی های زیبا استفاده کنید. بسیاری از پوسترهای زیبایی که تا حالا طراحی شده اند ترکیبی از نوشته ها و رنگ هستند بدون حضور هیچ عکس یا تصویری.

تمام اصول تایپوگرافی ای که در مابقی طراحی ها باید استفاده شوند نیز در اینجا هم باید بکار ببرید- ده نوع فونت را در یک طراحی نمی شود بکار برد. ولی با بولد کردن ، بزرگ کردن ،  پهنتر کردن نوشته ها سعی کنید تجربه کسب کنید.

یک محدوده و رنج تایپ را برای پروژه تان انتخاب کنید و با آن پیش بروید. از نوشته هایی استفاده کنید که با مود و حال رویداد مناسب باشد و آن را به دیگران منتقل کنید. هرچند در ابتدا بنظر سخت می رسد، اما با تمرین کردن می توانید در آن تقویت شوید.

از یک روش چاپ جالب استفاده کنید.

طراحی پوستر

طراحی پوستر

وابسته به محلی که نصب می شود و مخاطبان پوسترتان استفاده از یک نوع تکنیک جالب می تواند مد نظر قرار بگیرد. شما می توانید روی کاغذ عملیات های زیادی انجام دهید که در حالت دیجیتال امکان پذیر نیست. طراحی پوستر یکی از زمان هایی است که شما می توانید چاپ برجسته ، استفاده از فولی ها یا استفاده از لایه های UV  امتحان کنید.

بسیاری از این تکنیک ها برای پروژه ها و یا رویداد های با سطوح پرستیژی بالاتر مورد استفاده قرار می گیرند.

قبل از هرچیزی با چاپگر خودتان صحبت کنید ببینید توانایی پیاده کردن این تکنیک ها را در سایزی که شما نیاز دارید، دارند یا نه. استفاده از تکنیک های پرینت معمولا هزینه بیشتری نیاز دارد. پس مطمئن شوید از این لحاظ مشکلی پیدا نکنید.

از کارتان لذت ببرید.

طراحی پوستر

طراحی پوستر

در طراحی پوستر طراحان می توانند لذت فراوانی ببرند. در حالیکه مسائل زیادی است که باید به آن ها توجه کنید ولی در عین حال می توانید قوانین را بشکنید و کمی شیطنت کرده و طراحی های جدیدی را تولید کنید.

پس بسراغ آن بروید. آنچه از تکنیک و مهارت را که همیشه می خواستید امتحان کنید و موقعیت آن نبوده است را در آن پیاده کنید. تخیل خودتان را ورزش دهید تا طراحی ای جدید و تازه تولید کنید. هدف از پوستر جذب توجه از فاصله طولانی است؛ پس خلاق باشید!

نتیجه گیری

در این عصر که طراحی بیشتر حول وب سایت ها و نرم افزار ها می گردد،  هنر در طراحی پوستر در جایگاه دوم قرار دارد. طراحی پوستر می تواند جذاب باشد و به شما کمک کند تا خودتان را در طراحی تقویت کنید.

پوسترها می توانند در روش های مختلفی تقریبا برای هر پروژه مورد استفاده قرار بگیرد. آنها فرم  مناسبی برای پیشرفت هستند و می تواند به شما بخوبی کمک کند تا پیغام مشتری یا، حرفه، شخصی را به دیگران نمایش دهید.

 

منبع : Carrie Cousins

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

تماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
آدرس:

اصفهان، چهار راه حکیم نظامی، جنب بانک پارسیان، مجتمع پارسیان، طبقه ۵، واحد ۱۹

شماره تلفن:

۰۳۱-۳۶۸۳۱۲۸۹

شماره تماس پشتیبانی :

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰

logo-footer
با سرویس عکس مارکت به راحتی خرید عکس های جذاب ، وکتورهای حرفه ای و جذاب را مجموعه عظیم شاتراستوک انجام دهید. خدمات خرید با سرعت بالا و مناسب ترین قیمت را برای شما فراهم آورده ایم.

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد