طراحی تبلیغ استاتیک برای سایت : نکات و مثال ها

طراحی تبلیغ استاتیک برای سایت : نکات و مثال ها

طراحی تبلیغ استاتیک برای سایت به راحتی تبدیل به یک شاهکار نمی شود. حتی ممکن است غیر شدنی باشد. طراحی تبلیغات می تواند با تمام آنچه که شما درمورد طراحی می دانید و فکر می کنید فرق داشته باشد. شرکت های بسیاری می خواهند اطلاعات بسیاری را تا آنجا که فضا اجازه دهد درون تبلیغ قرار دهند و بسیاری از کاربران هیچ علاقه ای به دیدن تبلیغات ندارند.

بهترین راه این است که چیزی را طراحی کنید که کاربران بخواهند با آنها تعامل برقرار کنند، بدون توجه به اینکه این یک تبلیغ است. از مزایای یک تبلیغ ثابت اینست که کمتر از بعضی از ویدئو، صداها یا انیمیشن ها مزاحمت ایجاد  میکنند. این نوع تبلیغات یک سبک کلاسیک نیز دارند که باعث می شود طراحی آنها لذت بخش باشد. در ادامه مقاله ، کری کاوزینز نکاتی برای طراحی یک تبلیغ که باعث می شود افراد آنها را ببینند،  بیان می کند. در کنار آن تعدادی از تبلیغاتی که در سایتهای محبوب آورده شده اند نیز مثال زده شده است.

یک پیغام مشخص را انتخاب کنید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغ

هرچند بنظر آسان می رسد، ولی کار بسیار سختی است. بسیاری از حرفه های تلاش می کنند که تا آنجا می توانند اطلاعات در تبلیغ قرار دهند. کلمات، عکس ها و المان های زیاد از حد. این بیش از اندازه بودن المان ها باعث می شود که تبلیغ غیر موثر باشد.

تنها یک پیغام را که برای تبلیغ اهمیت دارد انتخاب کنید. آیا این تبلیغ برای برندسازی است؟ برای ارائه یک رویداد یا مراسم، یا برای هایلایت کردن کاری که شرکتتان انجام می دهد می باشد؟ یک پیغام ساده را آماده کنید و همان را بخوبی در تبلیغ برجسته کنید.

این پیغام همچنین باید مقداری از برند شما هم معرفی کند، که این مساله به مقدار فضای تبلیغتان وابسته است. اگر شرکت شما دارای یک شعار طولانی یا یک لوگوی پیچیده است، شما بطور مثال می توانید آن را به چند بخش تقسیم کرده و در فضاهای خالی تبلیغ بکار ببرید. توجه کنید قابل تشخیص باشد اما پیغام اصلی را نپوشاند.

طراحی کال تو اکشن مناسب

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغ

حالا بیاید این پیغام را گسترده تر کنیم. شما می خواهید کاربران بعد از دیدن پیغام چکاری انجام دهند؟ ( تنها یک نوع را انتخاب کنید چون شما برای تبلیغات دیجیتال فقط به یک نوع از آن نیاز دارید.) بهترین راه این است هنگامی که بر روی فضای تبلیغ کلیک شود، تبلیغ کاربر را به سایت شما هدایت کند. اما شما باید به یک طریقی آن را به کاربرانتان اطلاع دهید.

این شاید بنظر خیلی ساده باشد، اما کاربران دستورالعمل ها را ترجیح می دهند. این روش انتخاب ها را راحتتر می کند. اما شما باید درمورد کلماتی که استفاده می کنید دقت بخرج دهید. بجای استفاده از ” اینجا کلیک کنید” از جملاتی استفاده کنید که اطلاعات بیشتری بدهد یا به یک طریقی کاربر را برای تصمیم گیری راحتتر ترغیب کند. ” کلیک کنید تا ۵۰% تخفیف بگیرید.” ” برای روزنامه ی ما عضو شوید.” ” درباره قراردادهای ما اطلاعات بیشتر کسب کنید.” کال تو اکشن را برای کاربران مشخص و آسان کنید واین برتری فضا را در فضای تبلیغ استفاده کنید.

در طراحی تبلیغ از فضای سفید استفاده کنید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغ

تکنیک های شایع در طراحی تبلیغ می تواند به شما کمک کند تا تبلیغی را طراحی کنید که مردم واقعا بر روی صفحه نمایش ببینند. وب سایت می تواند با المان های بسیاری بهم ریخته شود و یک تبلیغ نامنظم در آن بیشتر گم خواهد شد. پس فضای سفید در واقع دوست شما هستند.

استفاده از بخش کوچکی از فضایی که شما خریده اید می تواند برای شما مفید باشد. مطالعات نشان داده است که نگاه کاربران در ابتدا به سمت قسمت های روشنتر صفحه می رود. با ایجاد فضای سفید زیاد در اطراف پیغامتان و محتوای تبلیغتان، شما کاربرانتان را ترغیب می کنید که قبل از هرچیز به اطلاعات شما نگاه کنند.

قانون ۲۰درصد را در طراحی تبلیغ امتحان کنید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغ

تبلیغات فیسبوکی همیشه از این قانون استفاده می کنند که طراحان بسیاری را خسته کرده است: بیشتر از ۲۰ درصد فضا نباید حاوی متن باشد. در واقع این یک قانون و در عین حال محدودیت خوب در طراحی است.

وب سایت ها یک رسانه های تصویری هستند. تبلیغات نیز ابزارهای بصری هستند. از ابزارهای تصویری برای پر کردن فضایی که برای آن هزینه کرده اید، استفاده کنید. متون را تنها برای بخش کوچکی از کل فضا استفاده کنید.( این منتهی به برقرار کردن نکته اول انتخاب یک پیغام مشخص می شود.)

درباره انتخاب رنگ ها خیلی فکر کنید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغ

در انتخاب رنگ ها در طراحی تبلیغ برای سایت، تجدید نظر کنید. احساس نکنید که باید به مجموعه رنگ هایی که همیشه استفاده می کنید وفادار بمانید.  پس زمینه های روشن می تواند توجه کاربران را به خود جلب کند. راه بهتر اینست که سایت را ببینید و بدانید که تبلیغ شما کجای آن قرار می گیرد و از ترکیب رنگی استفاده کنید که با رنگ سایت متضاد باشد.

 وقتی قرار است بین رنگ های انتخابی داشته باشد، معمولا رنگ سفید و مشکی گزینه های فوق العاده ای هستند. اگر تبلیغ شما در سایتی می رود که پر از رنگ های مختلف است، بهتر است از ترکیب رنگ های سفید و مشکی استفاده کنید.  با ایجاد رنگ های متضاد با المان های درون صفحه ، اطلاعات شما اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد. فقط در هنگامی که از رنگ های متضاد در پروژه طراحیتان استفاده می کنید به اینکه در کل وب سایت، تبلیغ شما تنها جای کوچکی را اشغال خواهد کرد، بخوبی فکر کنید.

خلاقیت داشته باشید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغ

گاهی اوقات تنها تبلیغی به یادماندنی می شود که قوانین را شکسته باشد. به تبلیغاتی احمقانه و سرگرم کننده ای فکر کنید که بنظر میرسد با هیچ قانونی سازگار نیستند. ( به شرکت بیمه معروف Geico  توجه کنید، که از شتر کوهان دار و یا با استفاده از آیگون های موزیک که سال ها پیش از بینن رفته اند کار خود را تبلیغ میکند. هرچند که یک شرکت طراحی تبلیغ ثابت نیست ولی بخوبی در کار خود موفق بوده است .)

این عجیب و خلاقانه بودن کار باعث می شود که مردم به سمت تبلیغ کشیده شوند. البته باید توجه داشته باشید که از پیغام یا هویت برندی که برای آن کار می کنید دور نشوید. تصویر برند را نگه دارید و با توجه به آن سعی کنید طراحی جدید و متفاوتی را ایجاد کنید.

از تایپوگرافی ساده استفاده کنید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغ

تبلیغات ثابت وب سایت بسیار کوچک هستند. برای همین استفاده از تایپوگرافی ساده ای که قابل خواندن است اهمیت فراوانی دارد. یک فونت که عموما استفاده می شود را انتخاب کرده و اندازه های مختلف آن را برای فضای تبلیغی که در اختیارتان است، استفاده کنید. تبلیغ باید براحتی قابل دیدن و خواند باشد.

از افکت هایی مانند سایه انداختن و یا استفاده از شکل عجیب آنها برای نوشتن استفاده نکنید. حروف مشکی یا سفید در بیشتر تبلیغات گزینه های بهتری برای انتخاب هستند. نوشته ها باید حس اعتماد را منتقل کنند، مستقیم حرفشان را بزنند و محاوره ای باشند.

پیشنهادی را به کاربر ارائه دهید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغ

همانطور که کال تو اکشن اهمیت دارد، ارائه دادن یک هدیه به کاربر هم مهم است. یک تبلیغات خوب به کاربران چیزی را در عوض می دهند- ایده ای برای هدیه، لبخند، ورود به یک مسابقه، تخفیف یا کوپن خرید، ایمیل ، ایده را بگیرید و استفاده کنید.

کاری کنید تا کاربران بدنبال هویج آویزان شده شما بیایند، پس دست بکار شوید. اگر می خواهید برروی تبلیغتان کلیک شود، جیزی را ارئه دهید که رد کردن آن سخت باشد.

با محتوا هماهنگی داشته باشید.

طراحی تبلیغ

طراحی تبلیغ

کجا تبلیغ شما قرار است نمایش داده شود و چه نوع فونتی بر روی سایت قرار دارد؟ شما باید با محتوا هماهنگی داشته باشید. اگر به تبلیغات در اپلیکشن ها دقت کنید، می بینید که این تبلیغ های کوچک شما را جلب یک بازی جدید که همیشه رایگان است می کند یا شما را برای خرید وسیله ای ترغیب میکند. ولی باید توجه کنید که فهمیدن کاربران و علاقه مندی هایشان اولین مرحله برای طراحی این گونه تبلیغات است.

حالا یک مرحله جلوتر بروید و یک تبلیغ آنلاین با محتوایی مشابه را در نظر بگیرید. بسیاری از سایت ها به شما گزینه ای به عنوان باکس های اسپانسر می دهند که به شما کمک می کند که به کاربرانی دست پیدا کنید که شما را مانند بخشی از سایتی که با آن کار می کنید، می بینند. این سایت ها معمولا به شما بخشی از سایت را می فروشند که با محتوا و شکل بخش های دیگر آن شبیه هستند، مانند تبلیغ Adobe Creative Cloud  که در سایت کانال آب و هوا در بالا دیده می شود.

عکس ها را با دقت انتخاب کنید.

 تصاویر همه چیز هستند. آنها می  توانند کاری کنند که تبلیغ شما موفق شود یا شکست بخورد. همیشه فضای کوچکی که برای کار کردن دارید را بخاطر بسپارید پس عکس ها باید واضح، مشخص باشند و پیغامی را بخوبی منتقل کنند.

چهره ها را یا عکس های از نزدیک محصولات را انتخاب کنید و از عکس هایی که الگوهای پیچیده دارند، پرهیز کنید. از این روش استفاده کنید: با صدای بلند از خودتان بپرسید چه عکسی میتواند موضوع شما را بیان کند. ساده است.

نتیجه گیری

همانطور که تمام بخش های سایت باید درحال تغییر باشند، تبلیغات نیز همینگونه اند. هرچند الان تبلیغات با انواع مختلفی وجود دارد از تصاویر، ویدئو ها یا انیمیشن ها، تبلیغ ثابت می تواند محل ورودی به سایتتان باشد و یا برندتان را بخوبی به کاربران معرفی کند.

تمام قوانینی که در طراحی تبلیغ مورد استفاده قرار می گیرند اهمیت فراوانی دارد. ولی مهمترین آنها سادگی آنهاست و اینکه در یک محیط شلوغ قرار خواهند گرفت. پس از فضاها، رنگ ها، حروف و پیغام هایی استفاده کنید که از کمترین زمان ممکن بیشترین استفاده را کند.

منبع: Carrie Cousins

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

تماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
آدرس:

اصفهان، چهار راه حکیم نظامی، جنب بانک پارسیان، مجتمع پارسیان، طبقه ۵، واحد ۱۹

شماره تلفن:

۰۳۱-۳۶۸۳۱۲۸۹

شماره تماس پشتیبانی :

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰

logo-footer
با سرویس عکس مارکت به راحتی خرید عکس های جذاب ، وکتورهای حرفه ای و جذاب را مجموعه عظیم شاتراستوک انجام دهید. خدمات خرید با سرعت بالا و مناسب ترین قیمت را برای شما فراهم آورده ایم.

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد