۷ قدم برای عکاسی خیابانی

۷ قدم برای عکاسی خیابانی

در این زمان که هرکسی در خیابان تبدیل شده است به یک عکاس،  عکاسی خیابانی نیز به علت گوشی های اندرویدی و آیفون بیش از قبل محبوب شده است. علاوه بر اینکه الان دوربین های دیجیتالی قیمت های منطقی تری نسبت به زمانی که تازه وارد بازار شده بودند دارند، و شما مجموعه ای از دوربین های خوبی برای پرداختن به این ژانر عکاسی در دسترس دارید.

دوربین های گوشی خوبند ولی اگر شما عکاسی باشید با یک لنز ۷۵ تا ۳۰۰ میلیمتری بر روی دوربینتان ، یک سه پایه، فیلترها، یک کیف دوربین و ابزارهای عکاسی دیگر شما حضور بیشتری در خیابان خواهید داشت. برای اینکه عکاسی خیابانی را به طحح مورد نیاز آن برسانید ، حقیقت اینست که بیشتر از تنها یک گوشی همراه نیاز دارید.

اگر شما عکاسی با ابزار بیان شده در کیف عکاسیتان هستید و به عکاسی خیابانی علاقه دارید این مقاله از زبان دیوید پترسون تعدادی نکته در اختیارتان قرار می دهد تا بدون ترس به سراغ سوژ هایتان بروید.

عکاسی خیابانی با عکاسی طبیعت فرق دارد.

بسیاری از عکاسان طبیعت از مناظر طبیعی عکس میگیرند برای اینکه در صحرا، جنگل، کوه ها، و رودخانه ها احساس راحتی بیشتری دارند نسبت به زمانی که در خیابان با مردم هستند. طبیعت لحظات مخصوص بخود را برای عکاسان فراهم می کند مانند ظهور طوفان در آسمان ، اما عکاسی از مردم این حس را ایجاد می کند که کار سختی برای غلبه کردن است. اگر این هایی که گفته شد خصوصیات شما را بیان می کند ، شما با خواسته های سوژه هایتان برای عکاسی ازشان سوپرایز خواهید شد. مانند دنیای وحشی، مهم اینست که شما چگونه به سراغ آنها بروید تا موفق شوید. با حیوانات، بهتر است که از یک لنز تلفتو استفاده کنید و فاصله خود را حفظ کنید تا آنها احساس خطر نکنند. درمورد مردم،  هرچند، استفاده از یک لنز تلفتو بلند سخت بنظر بیاید، بهتر است یک لنز پرتره استفاده کنید و به آنها بیشتر نزدیک شوید.

طبیعی برخورد کنید.

عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی

اگر شما در عکاسی از مردم عصبی می شوید شما تنها باعث می شوید آنها نیز عصبی شوند. خود را آرام جلوه دادن بدون اینکه عجیب بنظر برسید، یک هنر است . بهتر است که سریع باشید. برای مثال،  اگر شما مرد پیری را در حال بازی کردن شطرنج در پارک می بینید مانند آنکه در بالا دیده می شود، که بنظر می رسد در فعالیت خودش درگیر شده است و شما وقت کافی برای آماده شدن دارید. بهتر است که از فاصله محلی که می خواهید بایستید و نور و موقعیتی که می خواهید بکار ببرید را بررسی کنید. سپس دوربینتان را با آن تنظیمات برای عکس گرفتن به محل مورد نظر ببرید.

اگر شما می خواهید با توجه به دیافراگم یا سرعت شاتر اولیه یا با تنظیمات اولیه عکس بگیرید،  قبل از اینکه به سمت سوژه بروید این تنظیمات را انجام دهید. برای مثال اگر شما با دیافراگم اولیه عکس می گیرید شما می دانید که ممکن است پشت سوژه تان افراد دیگری باشند و یا انحرافات دیگر باشد،  شما برای همین یک عمق میدان کم نیاز دارید. برای همین دیافراگمتان را در ۵.۶ یا کمتر تنظیم کنید و بعد به سمت سوژه تان بروید. در این حالت شما زمان کمتری را معذب خواهید بود و زمان بیشتری برای عکس گرفتن و ترکیب بندی دارید.

دوستانه باشید.

برخورد دوستانه حدود ۹۹% پاسخ می دهد. شما می توانید با مردی که در حال بازی شطرنج نزدیک شوید و از او درباره عکس گرفتن بپرسید. کارت ویزیت یا ایمیل خودتان را به انها ارائه دهید و از آنها اطلاعات تماس بگیرید تا بتوانید عکس چاپ شده را برای آنها بعنوان تشکر ارسال کنید. صریح باشید و براحتی به آنها بگویید که در زمینه عکاسی خیابانی تازه کار هستید و دارید برای خودتان نمونه کار جمع میکنید و تجربه کسب می کنید.

این رفتار به آنها کمک میکند تا به شما اعتماد کنند و احساس را حتی بیشتری با شما داشته باشند. تنها مشکل این مساله این است که آنها احساس کنند که دورببن در اطرافشون هست و شروع کنند به ژست گرفتن بجای اینکه بصورت طبیعی باقی بمانند. در اینجا شما باید عقب نشینی کنید و آرامش خود را حفظ کنید تا آنها هم این روش شما را پیگیری کنند. شروع به عکاسی نکنید تا زمانی که آنها به بازی خودشان برگردند و فراموش کنند که شما اصلا وجود دارید.

در عکاسی خیابانی بدانید که کی باید زوم کنید.

عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی

همیشه ممکن است مانعی وجود داشته باشد مانند یک حصار که به شما اجازه نمی دهد به اندازه کافی به سوژه تان نزدیک شوید، و این زمانی است که شما می خواهید از لنز پرتره برای تلفوتو خودتان استفاده کنید. زمان های دیگری نیز وجود دارد،  وقتی که شما می خواهید که فاصله تان را برای عکاسی بهتر از سوژه تان حفظ کنید.

سناریو و داستان هرچه که باشد،  انجام دادن عکاسی خیابانی نیاز به مهارت و تکاملی دارد که در طول زمان برای شما فراهم می شود. با خودتان و سوژه تان صبور باشید. بگذارید همه چیز بصورت طبیعی پبش برود مانند بچه هایی که درحال بازی لی لی هستند و یا در حالت اسکیت بورد در سراشیب هستند،  و بخودتان اجازه دهید تا در لحظه مناسب قرار بگیرید. و این زمانی است که بهترین عکس ها گرفته می شوند.

عکس های زیادی بگیرید

هرچند که من از این گفته عکس گرفتن پشت سرهم در تاریکی بدون توجه به اتفاقات حمایت نمی کنم، ولی به شما توصیه می کنم که تعداد زیادی عکس بگیرید. هنگامی که شما یک سوژه را انتخاب کردید،  به اندازه کافی از آنها عکس بگیرید تا بتوانید از بین آنها بهترین ها را انتخاب کنید. برای اینکار شما بهتر است دوربین را روی مد پشت سرهم قرار دهید و اجازه بدهید تا پیکسل ها هنگامی که تنظیمات را انجام دادید و به اندازه کافی زوم کردید پشت سرهم گرفته شوند. اگر سوژه تان در حال حرکت است، مانند یک نوجوانی که در حال نزدیک شدن با اسکیت بوردش است، مد پشت سرهم به شما کمک می کند تا تصاویر کافی در حین حرکتش گرفته شود.

روز  و شب

عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی مانند عکاسی از طبیعت بهتر است در نور کافی انجام شود و بهترین زمان برای عکاسی اول صبح با بعد از ظهر است. اما خودتان را تنها به این ساعت ها محدود نکنید. عکاسی در شب در خیابان مانند عکاسی وسط روز می تواند جذاب باشد. در شب کافه ها و مغازه ها میتوانند نور لازم را فراهم کنند. در روز ، می توان زوج جوانی در حال لذت بردن از ناهارشان در یک رستوران یافت. فقط حواستان به سایه های بسیار موجود در صحنه ها و اطراف سوژه ها باشید.  چون  شما ترجیح خواهید داد که از فلش برای عکاسی خیابانی استفاده نکنید.

پیگیر کار خودتان باشید

برای نشان دادنن حسن نیت خودتان به مردمی که شما با آنها برخورد خواهید داشت، پیگیر عکس ها باشید و آنها را برای سوژه هایتان ارسال کنید. اگر شما ایمیل آنها را داشته باشید می توانید JPG را برای آنها ارسال کنید. اگر به شما آدرس خودشان را دادند عکس ها را برایشان ارسال کنید. این پیغام ها احساس خوبی به شما می دهد و باعث می شود برای داشتن اینچین رابطه ای به سراغ یک خیابان دیگر هم بروید. آنها همچنین ممکن است با شما هم تماس بگیرند و از شما بخواهند که عکس های بیشتری از آنها بگیرید.

منبع : David Peterson

 

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

تماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
آدرس:

اصفهان، چهار راه حکیم نظامی، جنب بانک پارسیان، مجتمع پارسیان، طبقه ۵، واحد ۱۹

شماره تلفن:

۰۳۱-۳۶۸۳۱۲۸۹

شماره تماس پشتیبانی :

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰

logo-footer
با سرویس عکس مارکت به راحتی خرید عکس های جذاب ، وکتورهای حرفه ای و جذاب را مجموعه عظیم شاتراستوک انجام دهید. خدمات خرید با سرعت بالا و مناسب ترین قیمت را برای شما فراهم آورده ایم.

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد