همکاری عکاس با طراح

همکاری عکاس با طراح

عکاس ها در صنعت می توانند با گروه های بسیاری علی الخصوص طراحان همراه و همکاری کنند و بدین ترتیب از رشته مورد علاقه شان کسب درآمد کنند. در ادامه به مقاله ای از زبان عکاس و نویسنده ماری گاردینر در این زمینه می پردازیم.

طراحان

طراح می داند که دقیقا به چیزی نیاز دارد، و شما ابزاری هستید تا آنها از آن برای رسیدن به هدفشان استفاده کنند. طراحی با اسم های زیادی همراه می شود : طراح گرافیک، مدیر هنری، مدیر نوآوری.

یک طراح دانش بسیار تخصصی ای رد این رشته دارد، بسیار در کارشان مهارت دارند و به دنبال بهیترین خدمات و کیفیت ها می گردند.

برای مثال،  یک مشتری طراحی برای سایت یک شرکت : نیاز به طراح وبی دارند که عکس هایی با کیفیت بالا برای طراحی سایت و همراهی آن عکس ها با نوشته ها استفاده کند؛ پس شما را استخدام می کنند تا از محصولاتشان، پرسنلشان، و ماشین هایشان عکس بگیرید. آنها دقیقا می دانند به چه چیزی نیاز دارند، اما آنها نمی توانند خودشان عکس ها را بگیرند چون احتمالا تجهیزات لازم یا مهارت کافی برای اینکار را ندارند.

یا مشتری آنها می تواند یک شرکت تبلیغاتی باشد که برای یک فروشگاه محلی نیاز به بیلبورد دارد. مدیر هنری در شرکت شما را برای عکس گرفتن از یک مدل که لباس های فروش پاییزه آنها را پوشیده است، عکس بگیرید.

برای طراح، شما وسیله ای هستید که آنها می توانند نیازهایشان را با آن تکمیل کنند. آنها به شما برای خلاقیت های جدید و ایده های تاره نیاز ندارند حداقل تا زمانی که از شما بخواهند. طراحان می خواهند شما چشم اندازشان را بتصویر بکشید.

عکاس

عکاس

چگونه یک عکاس با طراح همراه می شود.

طراحان به کیفیت و طراحی اهمیت فراوانی می دهند. شما حتما باید به آنها در ارائه نمونه کارهایتان دقت داشته باشد. آنها با تنها چند نمونه کاری چاپ شده راضی نخواهند شد.

اگر قبلا هم مانند این روش کار کرده اید پس ،  نمونه های از عکس هایی که پرینت گرفته اید و یا وب سایت هایی که عکس های شما را در آن قرار داده اند می تواند برای شما مزیت بحساب آید. اگر نه، پس سعی کنید یک چیزیرا اماده کنید، نه اینکه در مورد کار خاصی دروغ بگویید، اما آن کاری را که عالی انجام دهید،  بخوبی در زیباترین و شیک ترین حالت ممکن ارائه دهید. مطمئن شوید که یک چاپگر عالی استفاده کنید،  یک چاپگر بد حتی بهترین عکس را بد جلوه می دهد.

اگر شما تصمیم دارید بصورت دیجیتالی و بر روی کامپیوتر کارتان را ارائه دهید، مطمئن شوید که از صفحه نمایشی استفاده کنید که رنگ ها را بخوبی نشان می دهد و تنها بهترین و مناسب ترین کار خود را به نمایش بگذارید. طراح علاقه ای ندارد که عکس حیوان خانگی شما را بین ارائه کار تجاری اش ببینید.

با طراحان، شما باید کار آنها را با دانستن اینکه از شما چه انتظاری می رود بدون اینکه به شما گفته شده باشد، تکمیل کنید. همچنین بخوبی درک کنید و در کوتاه مدت اقدام کنید.

یک فهم درست از برند همیشه مزایای خودش را دارد، که طراح به شما می گوید چه چیزی را از شما می خواهد.

استخدام یک عکاس می تواند هزینه بسیاری را صرف کند و طراح کیفیت بالایی از کار شما را انتظار خواهد داشت. درست است که طراح مهارت هایی که برای عکاسی نیاز است را درک می کند ولی حتما از شما خواهد خواست که انرژی کافی ای برای اینکار مصرف کنید.

این شانس وجود دارد که طراح یک تغییر سریع را لازم داشته بشد، پس شما باید یک زمان انعطاف پذیر برای عکاسیتان ،  ادیت کردن های ناگهانی و دادن نتیجه نهایی سریعتر از حالت عادی ،داشته باشید. همینطور باید زمان مناسبی را برای اصلاحات بیشتر یا نیازمندی های مشتری کنار بگذارید.

عکاس

عکاس

انتظارات را مشخص کنید.

طراح معمولا خلاصه ی از کار را برای عکاس توضیح می دهد به جای اینکه با هم کار کنید تا بفهمید به چه چیزی نیاز دارید.

خبر خوب این است، از انجا که طراح بخوبی می فهمد شما چه کاری انجام می دهید و با همان زبان خلاق صحبت می کند، پس خلاصه ای که بیان می شود روشن و کوتاه خواهد بود. ولی اگر در همین حین حرفی را نشنیدید یا حس کردید نیاز دارید درمورد مساله ای اطلاعات بیشتری داشته باشید، در مورد نظرتان صحبت کنید حتی اگر پیشنهاد جایگزین دارید آن را بیان کنید.

اگر شما می توانید خلاقیت جدیدی را به پروژه اضافه کنید، یا چیزی که مشتری باید به آن دوباره نگاه کند و آن را بیشتر بررسی کند، از بیان و تذکر آن نترسید.  تنها به این دلیل که آنها رهبری پروژه را بعهده دارند، دلیل نمی شود که شما آنحا باشید و تنها مسیر آنها را دنبال کنید بدون هیچ نظری،  این بدین معنی است که آنها می دانند چه می خواهند، و بعد از این جلسه هم کمتر برای اینکه شما با شرایط کنار بیایید،  درمنارتان خواهند بود.

اگر شما تجربه ی مشابهی داشته باشید این تجربه برای شما مزایایی خواهد داشت؛ شما اطلاعاتی خواهید داشت که برای شما مناسب است مثلا تجربه هایی داشته اید که برای شما و مشتریتان بخوبی فایده نداشته است پس در تجربه های بعدی زمان و پول بیشتری ذخیره خواهد شد.

طراح می داند که چه بسته ای یا چه محصولی را بعنوان کار انتهایی از عکاس می خواهد، پس مطمئن شوید که این مساله  را در طول جلسه با شما درمیان می گذارند. گاهی طراح از شما می خواهد که عکاس ها را برای آنها بفرستید تا آنها را براساس سلیقه خودشان اندازه یا افکت های آن را تغییر دهند.

گاهی آنها نیاز به عکس های خاصی مانند عکس از یک محصول در مقابل یک پس زمینه ساده برای جدا کردن آن نیاز دارند، پس شما باید همیشه لوازم مناسب برای نورپردازی را آماده داشته باشید.

درحالیکه انتظارات طراحان بالاست،  اما انها باید معقول باشند. داشتن میزان درک بالاتر از صنعت خلاقیت باعث می شود آنها خواسته ای غیرقابل دستیابی و یا بالاتر از بودجه را از شما نخواهند. این همچنین بدین معنی است که آنها چیزی را بدون بحث نمی گذارد، پس بدانید که شما نمی توانید در انتها بگویید ” اه من فکر می کردم که شما می خواهید…”

این کار می تواند تکراری شوذ؛ ادیتور من به یاد می آورد که بارهای برای گرفتن عکس از اعضای هیات مدیره یک شرکت تکنولوژی فراخوانده شده است. یا مثلا من یکبار برای گرفتن عکس از نصب کردن صندلی های یک استادیوم فوتبال استخدام شدم، پس گاهی اصلا نیاز به خلاق بودن  وجود ندارد. عکس گرفتن و کاتولوگ سازی از یک سری اجسام می تواند خیلی حوصله سربر باشد و زمان طولانی ای از شما بگیرد پس مطمئن شوید که مبلغ درستری را برای آن تعیین کنید. یک ساعت عکاسی از ۱۰۰ نفر هیات امنای یک شرکت با  عکاسی از مردم در یک رویداد متفاوت خواهد بود.

در طول جلسه فیدبک نشان دهید و پیشنهاداتی ارائه دهید، در مورد هنرتان شک و تردیدی نداشته باشید.

عکاس

عکاس

زود تحویل دهید

بهترین راه برای تسخیر قلب مشتریتان تحویل دادن زود کارتان است. با یک طراح که خلاقیت و مهارت شما نمی تواند او را تحت تاثیر قرار دهد چون از شما انتظارش را دارد این فرصت شما برای تاثیرگذاری است. از خودتان بپرسید چه چیزی را از شما انتظار ندارند؟ حتی طراحان بی ذوق هم یک کار اضافه یا سطح کیفیتی در کار را که انتظار نداشته است، قدردانی میکند.

خیلی کار سختی است که یک چیزی را به کاری اضافه کنید که تمام موارد مورد نیاز در آن بیان شده است. پس شما به روش تحویل دادن کار فکر کنید. اگر عکسی برای وب سایت ست، برای مثال، بهتر است بجای انتقال فرم دیجیتالی عکس ها به طراح آنها را درون یک فلش ریخته و به طراحتان بدهید. مشخصا مبلغ هزینه ای که می کنید برای شما ناچیز است ولی از نظر بازاریابی برای شما سود بیشتری دارد. برای مشتری های شما یک کادویی است که می تواند دوباره از آن استفاده کنید.

همچنین دنبال کار را بگیرید. با شرکت در تماس باشید تا ببینید از عکستان استفاده شده است یا نه. به آنها یک ایمیل زده و از وب سایتشان تعریف کنید و از آنها بخواهید اگر کار دیگری داشتن با شما در تماس باشند.

 

عکاس گوش بفرمان

مشتریان که در اینجا طراحان باشند به عکاسانی نیاز دارند که بفهمند آنها به چه چیزی نیاز دارند، و اینکه چکونه به آن برسند. آنها معمولا بخوبی نیازهایشان را در احتیار عکاس قرار می دهند و آنهارا ماندد یک اثر هنری خلاصه می کنند. اگر شما از آن دسته افراد هستید که در مصاحبه ها جهت ها را به سمت خود می چرخانید و می خواهید همه چیز براساس خواسته شما باشد، طراحان این اجازه را به شما نخواهند داد.

کارکردن برای یک طراح محلی برای نشان دادن خلاقیت ها یا مهارتتان نیست چون این دو از شما انتظار می رود و اگر آنها در اینکه شما هردوی این ها را داشته باشید شک داشته باشند اصلا شما را استخدام نمی کردند. بلکه این کار زمانیست که نشان دهید می توانید این کار را در زمان مناسبی و بازده بالایی و با یک مبلغ معقولانه ای انجام دهید.

طراحان درباره شغل خود و بیشتر اوقات درباره تکنیک ها و فنون طراحی ، اطلاعات کاملی دارند. آنها باید بدانند که شما بعنوان عکاس چه توانایی هایی دارید و آیا شما میتوانید به آنچه که آنها می خواهند دست یابید یا نه. خوب است که شما بتوانید در این زمینه حدس بزنید و اطلاعات جامعی در باره پروسه بدست آورید.

گفته شده است که تحقیق کردن درباره شرکتی که می خواهید برایشان کار کنید و جمع آوری اطلاعات درباره آنها برای شما کار عاقلانه ای اس که به شما کمک می کند تا منابع خاصی که آنها در گفتگو بکار می برند و خصوصیات فنی ای که نیاز دارند را راحتتر بشناسید. شما دوست ندارید بفهمید که از قطعه اشتباهی از یک ماشین عکس گرفته اید برای اینکه نمی دانستید آن قطعه که از شما خواسته شده ، چیست.

همانطور که شما شانس زیادی دارید تا مشتری خودتان را تحت تاثیر قرار دهید در کنار اینکه کار خودتان را بخوبی انجام می دهید،  شما باید به اینکه چگونه کارتان را تحویل دهید تا شما را بخاطر بسپارند و از شما برای دفعات بعدی استفاده کنند. در اینحا است که اضافه کردن یک چیز جدید به شما کمک می کند مثلا یک فلش یا برچسب یا این می تواند یک کار هنری چاپ شده برای اتاق کارشان باشد.

طراحان ترجیح می دهند کسانی را که استخدام کرده اند دوباره استفاده کنند. اگر انها بدانند شما می توانید وظیفه تان را با کمترین مشکل بخوبی انجام دهید شما تبدیل به شخصی خواهید شد که آنها هر دفعه نیاز به عکس جدید داشته باشند با او تماس می گیرند. پس تمام تلاشتان را بکنید که بهترین کار خودتان را تحویل دهید.

منبع : Marie Gardiner

 

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

تماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
آدرس:

اصفهان، چهار راه حکیم نظامی، جنب بانک پارسیان، مجتمع پارسیان، طبقه ۵، واحد ۱۹

شماره تلفن:

۰۳۱-۳۶۸۳۱۲۸۹

شماره تماس پشتیبانی :

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰

logo-footer
با سرویس عکس مارکت به راحتی خرید عکس های جذاب ، وکتورهای حرفه ای و جذاب را مجموعه عظیم شاتراستوک انجام دهید. خدمات خرید با سرعت بالا و مناسب ترین قیمت را برای شما فراهم آورده ایم.

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد