۵ نکته برای ترکیب عکس ها و تصاویر در یک طراحی

۵ نکته برای ترکیب عکس ها و تصاویر در یک طراحی

آماده اید برای طراحی خود ریسک بپذیرید و از تصویرسازی ها اضافه کنید؟ سعی کنید عکس ها و تصاویر را در یک پروژه طراحی باهم ترکیب کنید. یک المانی که دستی کشیده شده باشد می تواند تنوع و علاقه را به طراحی ای که عکس ها را در برگرفته است ، اضافه کند. از طرف دیگر، یک عکس می تواند یک طراحی از تصاویر شاد را بیشتر به واقعیت نزدیک کند و اهمیت آن را بالا ببرد.

این تکنیک کمی برای تصور کردن سخت است و شما بهتر است تعدادی مثال زیبا از آن ببینید تا درک بهتری از آن داشته باشید. امروز ما در این مقاله نکات و مثال هایی را برای توسعه ی این راه خلاقانه بیان می کنیم تا بتوانید طراحی ای مختص بخودتان داشته باشید.

از تصویرسازی ها بعنوان المان های رابط کاربری استفاده کنید.

تصویرسازی

تصویرسازی

شما ممکن است همیشه از تصویرسازی ها در طراحیتان استفاده کرده باشید و در واقع اصلا به آن فکر نکرده باشید. بسیاری از المان های رابط کاربری از تصویر سازی ها استفاده کرده اند. و اغلب حتما لازم نیست که با دست کشیده شده باشند اما کمتر قابل لمس و بیشتر شبیه یک دکمه وبسایت باشد.

اگر شما می خواهید از افکت های کشیده شده با دست استفاده کنید بهتر است آن را جذاب تر کنید. یا از یک طرح اولیه بعنوان چاشنی کار استفاده کنید.

سایت wittyCookie  در بالا ، ترکیبی از تصاویر ها و یک ویدیو برای جذب کاربران استفاده کرده است. در صفحه اصلی یک تصویر سازی وجود دارد که البته در عکس بالا دیده نمس شود. اما آنچه که آن را زیبا کرده است المان های متنوع است. المان های با دست کشیده ای که از ویدیو آویزان است. نتیجه ی این کار ایجاد سایتی است که کمتر به محلی برای کار یک شرکت و بیشتر محلی برای جمع شدن برای سرگرمی بنظر می رسد.

مهم است که این روش را جذاب نگه دارید نه اینکه از آن بیش از اندازه استفاده کنید. بهترین بخش آن چیست؟ یک روش جالب برای ایجاد ظاهری جذاب است مخصوصا وقتی شما تصویرها یا ویدیوی منایب برای کارتان را در اختیار ندارید.

ابتدا از تصویر سازی ها استفاده کنید.

تصویرسازی

تصویرسازی

تصویرسازی

تصویرسازی

اگر یک تصویرسازی اولین حس را برای طراحی در شما ایجاد می کند، آن را در ابتدای کار خود قرار دهید. این بخش های تصویر سازی شده را در طراحی قرار دهید و ببینید چه عکس و چه ویدیویی در ادامه این طراحی باید قرار دهید تا برای آن مناسب باشد.

از این روش در سایت Few Conference  که در بالا آمده بکار رفته است. تصاویر پیچیده در طول طراحی بکار رفته است که بسیار تاثیر گذارند و سطحی از جزئیات در آن ها بکار رفته است که هر طراحی آنها را تقدیر می کند. درست زیر عکس اصلی صفحه یک ویدیو برای نشان دادن حس کنفرانس ها بکار گرفته شده است. هرچند که کوچک ست اما یک المان واقعی است که نشان می دهد یک اتفاق و یک برنامه در جریان است. در کنار این تصویرگذاری جداب شما می خواهید ثبت نام کنید تا ببینید این اتفاق درباره چیست. فضای کنفرانس  با تشکر از ویدیو تصویر سازی شده، بنظر سرگرم کننده می باشد.

راه دیگری هنگامی که شما تصمیم دارید طراحی را با تصویر سازی شروع کنید، وجود دارد. یک عمس زیبا را برای پس زمینه طراحیتان بکشید. این یک راه سرگرم کننده برای اینست که دقیقا همان پس زمینه را که لازم دارید برای ساییتان استفاده کنید بدون اینکه نیاز داشته باشید عکس های پس زمینه را تمیز کاری کنید.

در سایت Happy Camper ، طراح از یک پس زمینه تصویر سازی شده ، پس زمینه سفید ساده و یا حتی عکس های سفید و سیاه استفاده کرده است. تغییرات در پس زمینه نشانه هایی برای تغییر محتوا و اطلاعات جدید در آن قسمت برای کاربرانی که در این سایت کمپ برای کودکان جستجو می کنند، است.

از تصویرسازی ها مانند متن نویسی ها استفاده کنید.

تصویرسازی

تصویرسازی

وقتی شما عکس های زیادی ندارید تا با آن ها سایت خود را طراحی کنید، از ترکیب تصویر سازی ها مانند وقتی که شما نوشته ها و حروف را بازی می دهید، استفاده کنید. هرچند ین کار بنظر عجیب برسد، اما یک دقیقه به آن فکر کنید: یک تصویر سازی تمیز می تواند اهمیت را به عکس یا ویدیو اضافه کند. و می تواند آنچه که کاربران می خواهند بدانند را برای شما پر رنگتر کند.

سایت Achrival  این کار را به زیبایی هر چه تمام تر انجام داده است. A تصویر سازی شده که در حال چرخیدن و رقصیدن است و بعنوان لوگوی شرکت است توجه بیشتری را جذب ویدیوی وسط صفحه می کند. بدون آن ، شما ممکن است عکس را بدون توقف رد کنید. اما این طرح به اندازه کافی متفاوت است که باعث شود شما توجه بیشتری به سر صفحه قدرتمند آن بکنید.

انیمیشن های تصویر سازی شده را در نظر بگیرید.

تصویرسازی

تصویرسازی

چه این تصویر سازی ها با دست شکل داده شده باشند چه با کامپیوتر، آن ها این فرصت را داند که به یک انیمیشن ساده تبدیل شوند. از ابزارهای ناوبری تا المان های سرگرم کننده  که کاربران را درگیر خود می کند، یک تصویر سازی انیمه شده می تواند اطلاعاتی، سرگرمکننده و غیرمنتظره باشد.

اما از انیمیشن ها زیاد تر از حد استفاده نکنید. آنها را ساده و دارای هدف طراحی کنید. تمام انیمیشن ها باید هدفی برای کاربرها داشته باشند – یک لینک، یک نماد هدایتی و یا چیزی که کاربر را سوپرایز کند تا بتواند آن ها را همچنان علاقه مند نگه دارد.

شاید شما انتظار نداشته باشید که نمونه هایی از این المان ها را در سایت گروه برنامه ریزی مالی ببینید، اما سایت Taylor Made ترکیبی از انیمیشن های تصویر سازی شده و عکس های زیبا را بکار برده ایت. قسمت تصویر سازی شده از عک ها برنامه ریزی مالی را کمتر خشن و جدی کرده است و بیشتر به کاربران کمک می کند تا مسیر خود را پیدا کنند.

تصویرسازی ها همچنین با رنگ ها پر شده است در جاییکه سایت در تصاویر دچار کمبود است و نتیجه آن یک طراحی منسجم از سرگرمی شده است که برای استفاده کاربر آسان است و آن را درگیر خود می کند.

یک داستان را بیان کنید.

تصویرسازی

تصویرسازی

تصویرسازی

تصویرسازی

وقتی که می خواهید تعدادی عکس تصویر سازی شده و واقعی را باهم ترکیب کنید و استفاده کنید، بهترین راه، بیان یک داستان است که با آنها هم خوانی داشته باشد. ظواهر با محتوای آن باید هماهنگی داشته باشد و حس شود که تبدیل به بخشی از شخصیت این برند شده است.

از این روش اغلب برای یکپارچه کردن استراتژی برندسازی استفاده می شود. به سایت Cone Flowe Creamery  یک نگاهی بندازید. لوگو تصویر سازی شده است. طراحی وب سایت از تصویر سازی ها برای بیان داستان استفاده کرده است که حس خوبی به آن داده و کاربر را برای بیشتر فهمیدن برند تشویق می کند. و فقط وقتی شما می خواهید بیشتر ببینید، یک عکس قسمت های خالی را پوشاندهاست. طراحی بصورت باورنکردنی ای ساده است و بر روی داستان نه بر روی روشی که استفاده کرده است ، تمرکز دارد.

یکی دیگر از این نوع سایت Kuzo است، که یک سایت نمونه کار است، و از مجموعه ای از عکس ها و تصاویر تشکیل شده است. به طور مشابهف  این ترکیب با بیان داستانی ، نشان داده که نمونه کارهای چه پروژه ای و چه کسی در حال نمایش است. با نگاه دقیقتری به روش این سایت و گروه عکس ها بپردازید تا درک کنید چرا این طراحی بدون احساس اینکه زیاد از عکس ها استفاده شده است و یا بهم ریختگی  در آنها وجود دارد،  فایده داشته است. عکس ها  و تصویر سازی ها با رنگ بندی های یکسانی به همدیگر متصل شده اند برای همین هارمونی و هماهنگی کاملا در آن مشخص است. پس کلید ترکیب عکس ها و تصاویر اینست که بنطر برسند کاملا عمدی و از روی قصد کنار هم قرار گرفته اند. آنها باید هارمونی را رعایت کنند. و کاملا باید از مجموعه ی عکس ها و تصاویری که تنها در صفحه قرار گرفته اند، پرهیز شود.

نتیجه گیری

آیا شما شجاعت استفاده از این روش را دارید؟ هرچند که این روش بنظر زیبا می رسد، اما سخت و پیچیده است و حتی گاهی به سختی می توان مشتری را برای انجام آن قانع کرد.

برای همین بهتر است تعدادی از نمونه هایی که از این روش استفاده کرده اند برای نشان دادن به دیگران همراه خود داشته باشید تا بفهمند شما می خواهید چه کنید. تعداد تصویر را بکشید تا کمک کنید تا مشتری مفهموم طراحی را درک کند و همیشه بخاطر بسپارید از داستان سرایی برای درگیر کردن کاربران استفاده کنید.

منبع : Carrie Cousins

درباره نویسنده

سارا حسینی

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

تماس با ما


به راحتی با ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت کنید.
آدرس:

اصفهان، چهار راه حکیم نظامی، جنب بانک پارسیان، مجتمع پارسیان، طبقه ۵، واحد ۱۹

شماره تلفن:

۰۳۱-۳۶۸۳۱۲۸۹

شماره تماس پشتیبانی :

۰۹۰۲۹۰۲۳۳۴۴

شماره تلگرام:

۰۹۱۰۳۲۶۹۱۰۰

logo-footer
با سرویس عکس مارکت به راحتی خرید عکس های جذاب ، وکتورهای حرفه ای و جذاب را مجموعه عظیم شاتراستوک انجام دهید. خدمات خرید با سرعت بالا و مناسب ترین قیمت را برای شما فراهم آورده ایم.

© کلیه حقوق محفوظ و مربوطه به عکس مارکت می باشد